Stwórz ozdobę choinkową DIY i zaskocz jury swoim pomysłem! Czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz do osób dorosłych.

REGULAMIN konkursu plastycznego „Ozdoba Choinkowa”

I. ORGANIZATOR: Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie

II. CELE KONKURSU:

– kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych

– promowanie talentów plastycznych

– rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej

III. TEMATYKA PRAC:

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby na choinkę (bombki, łańcucha, dowolnej tradycyjnej ozdoby wiszącej). Nie będą uwzględniane stroiki świąteczne ani inne dekoracje, które nie będą pełnić funkcji ozdoby choinkowej.

IV. KRYTERIUM OCENY PRACY:

– samodzielność wykonania pracy

– staranność wykonania

– pomysłowość

– nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowej

– użyte materiały

V. ZASADY UCZESTNICTWA

– na konkurs można dostarczyć jedną pracę

– technika wykonania – dowolna

– każda praca powinna mieć przymocowany element umożliwiający zawieszenie ozdoby na gałązce choinkowej (z wyjątkiem łańcuchów)

– do każdej pracy powinna być doczepiona metryczka z danymi: imię i nazwisko uczestnika oraz wiek/ klasa autora pracy.

VI. KATEGORIE WIEKOWE:

Konkurs został podzielony na 4 kategorie wiekowe:

– dzieci w wieku przedszkolnym

– uczniowie klas I- III

– uczniowie klas IV- VIII

– młodzież i osoby dorosłe

VII. ZAŁOŻENIA ORGANIZATORA

1. Pracę na konkurs należy dostarczyć do 3 grudnia 2022r do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Gołotczyźnie
  2. Prace przechodzą na własność Organizatora
  3. Każda praca powinna posiadać kartę zgłoszeń (załącznik nr 1 i 2). Karty znajdują się na stronie www.gokgolotczyzna.pl i na facebook’u: Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie
  4. Oceny prac dokona trzyosobowe Jury powołane przez Organizatora
  5. Jury przyzna nagrody główne w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia
  6. Wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia o godz. 11.00 w sali OSP Gąsocin
  7. Udział w konkursie jest zgodą na fotografowanie autorów prac i ich twórczości oraz na wykorzystanie zdjęć w celach promocyjnych i marketingowych m.in. na stornie internetowej i facebook’u organizatora.
  8. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie zgodnie z ust. z 29. VIII. 1997R o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 poz. 922).