Narodowe Czytanie po raz kolejny w GołotczyźnieW minione sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na terenie urokliwego parku Muzeum Pozytywizmu, aby wspólnie czytać powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Wprowadzenie do lektury oraz do tematyki pozytywizmu wygłosił Pan Ryszard Wierzbowski, po czym przystąpiliśmy do clou spotkania. W tym roku udział w akcji wzięło aż 23 lektorów. Przed publicznością wystąpili: Elżbieta Pyszyńska Puczniewska, Alicja Brukwicz, Alicja Gburzyńska, Grażyna Podlasińska, Maja Włodkowska, Amelia Cejmer, Krystyna Fałkiewicz, Alina Ciszkowska, Violetta Dąbrowska, Kazimiera Koniecek, Helena Krupińska, Maria Wojciechowska, Zofia Zadrożna, Klara Jabłońska, Patrycja Wyszczelska, Luiza Kondracka, Ryszard Wierzbowski, Romualda Olszewska, Maria Leśniewska, Łucja Brodowska, Magdalena Janiszewska, Bożena Przewodowska i Kinga Metera. Składamy serdeczne podziękowania Szkoła Podstawowa w Sońsku, Szkoła Podstawowa w Gąsocinie, klubom seniora i stowarzyszeniom za włączenie się do akcji, Kierownictwu Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie za gościnę, a Pracownikom za pomoc organizacyjną. Organizatorzy wydarzenia: Gminna Biblioteka Publiczna w Sońsku, Filia Biblioteczna w Gąsocinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie.