Dziś w OSP Gąsocin odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu na ozdobę choinkową. Na konkurs wpłynęły 53 prace w czterech kategoriach. W kategorii I – przedszkolnej było to 14 prac, w kat. II klas I-III najwięcej, bo 28 prac, 5 prac w kat. III – klas IV-VIII oraz 6 prac w kat. VI. W skład jury weszli: ks. Krzysztof Jaroszewski Proboszcz Parafii Sońsk, Kinga Metera dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sońsku oraz Katarzyna Dolecka instruktor z Gminnego Ośrodka Kultury w Gołotczyźnie. Jury oceniało prace według następujących kryteriów: samodzielność wykonania, staranność, pomysłowość oraz nawiązanie do tradycji przydzielając maksymalnie 20 punków za wszystkie z nich. Jury przyznało wyłącznie miejsca I, ale każdy z uczestników otrzymał upominek oraz dyplom. Nagrody główne odebrali: Milena Wolniak, Łucja Kamińska, Amelia Szewczak i Pani Katarzyna Kowalska. Serdecznie gratulujemy!Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego dekorowania pierniczków od Stowarzyszenia Seniorów Irtealte, a o część artystyczną zadbali nasi wokaliści: Weronika Pinczewska, Kamil Oporski i Amelia Szewczak.