Zapraszamy wszystkich artystów amatorów z terenu Gminy Sońsk do udziału w konkursie plastycznym. Prace mogą być wykonane dowolną techniką malarską na dowolnym podłożu: papierze, płótnie, desce lub czymkolwiek innym na czym lubicie tworzyć. Wasz wiek nie ma znaczenia, ponieważ nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach. Prace można dostarczyć do 2 lutego 2022 roku do naszej siedziby w Gołotczyźnie przy ul. Ciechanowskiej 4. Liczymy na Waszą kreatywność i chętnie poznamy Wasze talenty.

Wraz z pracą konkursową prosimy o dostarczenie wydrukowanej i wypełnionej karty zgłoszeniowej – dostępna będzie także w siedzibie GOK.
Do pobrania:

Regulamin konkursu plastycznego

„ZIMOWY PEJZAŻ”

1. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie.
2. Cele konkursu:
– dostrzeganie piękna przyrody i zimowego otoczenia,
– rozwój wyobraźni i kreatywności plastycznej poprzez twórczą interpretację otaczającego świata,
– możliwość zaprezentowania i popularyzowania własnej twórczości.
3. Zasady:
Konkurs przeznaczony jest dla szerokiego grona artystów amatorów z terenu Gminy Sońsk. Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych:

• dzieci do 6 lat,
  • dzieci od 7 do 10 lat,
  • młodzież od 11 lat i osoby dorosłe.

Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonana praca plastyczna zgodna z tematem „Zimowy pejzaż”.
Praca powinna zostać wykonana w dowolnej technice malarskiej na papierze, płótnie lub desce.
Format pracy jest dowolny.
Każdy uczestnik może przekazać na konkurs tylko jedną pracę.
Praca powinna być opisana (na odwrocie pracy): imię, nazwisko, wiek uczestnika, szkoła, klasa, numer telefonu.
Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów konkursu.
4. Kryteria oceny:
– prace uczestników oceniane będą przez komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać: – oryginalność, pomysłowość, warsztat i estetykę. Preferowane będą prace o tematyce lokalnej.
Oceny prac dokona Komisja Konkursowa.
5. Nagrody: Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy.
6. Czas trwania konkursu i składania prac: do 2 lutego 2022 r.
7. Miejsce składania prac: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Ciechanowska 4.
8. Zdjęcia zwycięskich i wyróżnionych prac konkursowych będą użytkowane przez Organizatora do celów promocyjnych – reprodukcje zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej.
9. Niepełnoletni uczestnik powinien wypełnić i dostarczyć zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie oraz zgodę na publikację wizerunku (karta zgłoszenia).
10. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez umieszczenie informacji o wynikach na stronie internetowej oraz telefonicznie.
11. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych.
12. Organizator zastrzega prawo do zmian w Regulaminie.